Перед покупкою кондиціонера споживач стикається з такими поширеними питаннями, як підбір кондиціонера, а точніше його марки, моделі, оптимальної потужності, а також додаткових функцій. Яким чином вибрати і купити кондиціонер, який відповідає всім вимогам і не завдасть клопоту протягом усього терміну служби? На ці та інші запитання ми й спробуємо дати докладну відповідь.
Як вибрати бренд кондиціонера?
Часто вибір кондиціонера починається з визначення бренду. Помилково вважати, що широковідома назва виробника – гарантія якості та надійності кондиціонера. Наприклад, якщо у Вас є телевізор певного бренду і він Вас повністю влаштовує, то це зовсім не означає, що кондиціонер цієї марки Вам також підійде. До того ж, не варто купуватися на низьку ціну кондиціонера, адже за смішні гроші Ви навряд чи зможете придбати дійсно надійний і довговічний кондиціонер, а проведення ремонту, навіть найдешевшого пристрою, коштує чималих грошей.
Підбираючи кондиціонер, не слухайте порад сусідів. Швидше за все, їм продали обладнання, яке було вигідно реалізувати компанії, в яку вони звернулися. І якщо їм такий кондиціонер підійшов, то для Вас той самий агрегат може виявитися повним розчаруванням.
Як же треба чинити? Ми радимо визначити, до яких брендів Ви відчуваєте особливу прихильність і вивчити відгуки на кліматичне обладнання, яке вони виробляють. Якщо це надто складно і у Вас немає часу на подібні дослідження, то при підборі кондиціонера визначтеся із сумою, яку Ви готові заплатити, та шукайте моделі у її рамках. Оптимально, якщо ця сума буде не сильно нижчою за середню вартість побутових кондиціонерів на українському ринку.
Які бувають типи кондиціонерів?
Сучасні кондиціонери представлені у кількох типах:
Найчастіше використовуються настінні кондиціонери, що відрізняються простотою монтажу, зручністю експлуатації та обслуговування. Внутрішній блок настінних спліт-систем кріпиться на стіну приміщення на відстані 10-15 см від стелі, зовнішній розміщується, як правило, під вікном. Настінний тип кондиціонерів є оптимальним для приміщень площею від 5 до 50 кв. м.
Підлогово-стельові кондиціонери - варіант, що підходить для встановлення в магазинах, виробничих приміщеннях, автосервісах. Залежно від особливостей приміщення, монтаж внутрішнього блоку даного типу спліт-системи проводиться на стіну (на рівні підлоги) або на стелю. Для експлуатації цього обладнання часто потрібна водяна помпа, що служить для відкачування конденсату.
Касетні кондиціонери – використовуються в магазинах, офісних та інших приміщеннях, що мають фальш-стелю. При монтажі внутрішній блок розміщується за стелею, при цьому видно лише декоративну панель кондиціонера з шторками, що розподіляють потік холодного повітря.
Колонні спліт-системи знаходять широке застосування у приміщеннях площею 70-200 кв. м. Це можуть бути виробничі та складські приміщення, холи готелів тощо.
Канальні кондиціонери – встановлюються у квартирах, заміських будинках, складських та торгових приміщеннях, в офісах. До переваг цього типу кондиціонерів відносять прихований монтаж - обладнання розміщується в підстельовому просторі, а подача повітря проводиться жорсткими або гнучкими повітропроводами відразу в кілька приміщень за наявності одного внутрішнього блоку.
Мульти-спліт кондиціонери є оптимальними для установки при обмеженнях для монтажу зовнішнього блоку. Такі системи мають один зовнішній та кілька (від 2 до 5) внутрішніх блоків. Мульти-спліт системою можна забезпечити кондиціювання повітря в кількох приміщеннях одночасно (у багатокімнатній квартирі, офісі чи будинку).
Як краще вибрати місце для встановлення кондиціонера?
Якщо кондиціонер вже підібрано і куплено, то наступне завдання – монтаж. Стандартна спліт-система (що має один зовнішній та один внутрішній блок) встановлюється в одному приміщенні та забезпечує охолодження або нагрів повітря також в одному приміщенні. При цьому варто враховувати, що для ефективної роботи кондиціонера двері та вікна у приміщенні мають бути зачинені. Багато хто помилково думає, що достатньо купити всього один кондиціонер на всю багатокімнатну квартиру чи будинок, адже достатнього охолодження в такому разі добитися буде неможливо, навіть якщо відчинити двері в кімнату, в якій встановлено кондиціонер. Вся справа в схемі роботи обладнання - при досягненні заданої температури (наприклад, на пульті встановлена температура 22 °С) зовнішній блок кондиціонера відключається і включається тільки в тому випадку, коли температура кімнати підвищиться на 2-3 градуси відносно заданої. І навіть потужніший кондиціонер не зможе забезпечити охолодження відразу всіх кімнат, так як схема його роботи ідентична.
Вибираючи місце встановлення кондиціонера, не варто також враховувати відстань між зовнішнім та внутрішнім блоком. Тут правило одне – що менше ця відстань, то ефективніша робота устаткування. Отже, монтувати внутрішній блок на великій відстані від зовнішнього не рекомендується, краще розмістити його біля вікна (під яким зовні встановлений зовнішній блок).
Спліт-системи стандартної потужності (кондиціонують до 35 кв. м) підключаються до електричних розеток напряму. Проте у деяких випадках (коли йдеться про кондиціонери великої потужності) доцільніше встановлювати окремі автомати.
Коли найкраще встановлювати кондиціонер?
Звичайно ж, ідеальним варіантом буде покупка та встановлення кондиціонера на стадії забудови або капітального ремонту так як це дає можливіть встановити комунікації всередині стіни і не мати проблем з їх маскуванням за допомогою установки коробів (які, хоч і мають досить естетичний вигляд, але все ж таки не найорганічнішим чином вписуються в деякі інтер'єри).